V Olomouci začala jarní část nejstarší květinové výstavy v Česku – Flora Olomouc

Na olomouckém výstavišti začala jarní etapa nejstarší květinové výstavy v Česku Flora Olomouc. Své výpěstky na ní představuje na 500 vystavovatelů a prodejců z tuzemska i zahraničí. Hlavní expozice výstavy v největším pavilonu A má letos název „Zahrada Hesperidek" a je inspirovaná řeckými bájemi.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Olomouci začala výstava a veletrh Flora Olomouc

V Olomouci začala výstava a veletrh Flora Olomouc | Zdroj: ČTK

Jak Radiožurnálu prozradila mluvčí výstaviště Zuzana Studená, celkem ji nazdobí na devět tisíc kusů hrnkových květin a další tisíce řezaných jarních květů: „Tuto expozici doplní speciální přehlídka orchidejí thajského království. Máme holandské vystavovatele, jsou tady dvě velké expozice s jarními cibulovinami.“

Návštěvníci výstavy budou podle ní moci obdivovat i exponáty soutěže, která je letos na muzikálové téma. „Jmenuje se to ‘V hlavní roli klobouk‘. A soutěž je velmi dobře obsazena – přihlásilo se na 50 floristů, nejen z České, ale také ze Slovenské republiky,“ dodala.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do Olomouce, kde začala jarní část nejstarší květinové výstavy v Česku – Flora Olomouc, pozvala posluchače Večerního Radiožurnálu redaktorka Blanka Mazalová.

Davy nedočkavých návštěvníků kolovaly výstavištěm Flora Olomouc už od brzkého rána, ještě před oficiálním zahájením. „Trochu jsme si přivstali, přijeli jsme z Velkých Opatovic. Chtěla bych všechno, ale nemám na zahradě tolik místa,“ prozradila Radiožurnálu návštěvnice výstavy.

„My nabízíme rododendrony a azalky. Tento sortiment už zhruba 20 let, co se otevřely hranice, mají lidé u nás na zahrádce. Chodí si k nám doplňovat různé barvy. Těch odrůd je zhruba tisíc, ale ne všechny jsou mrazuvzdorné. Když jim zmrznou, přijdou si je dokoupit, protože jsou krásné,“ uvedl pěstitel.

Velkým tahákem je letos výstava bonsaí a stylizace japonské zahrady. „Některé jsou staré 100 let i víc, těžko se určuje. Některé pochází z Asie, z dovozu, všechno jsou to unikáty. Bonsai je dědičná záležitost, je to o trpělivosti, je to takové nekonečné umělecké dílo,“ přiblížil pěstitel bonsaí Karel Nováček.

Blanka Mazalová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme